Zarządzanie multimediami od strony FTP

Prezentowanie samego tekstu na stronie www jest mało atrakcyjne. Dodanie paru elementów graficznych, audio czy video dodaje większego uroku. Zanim jednak użyjemy jakikolwiek plik/materiał do publikacji, należy dodać go do menedżera multimediów w zakładce MEDIA (wersja angielska). Z tego miejsca można przeglądać/edytować dostępne i gotowe do użycia pliki. Wielu ludzi (tak jak ja) interesuje się także co się dzieje z tymi plikami po stronie fizycznego serwera FTP. Jeżeli domyślne ustawienia cię nie satysfakcjonują to zapraszam do dalszego czytania.

System automatycznie zapisuje pliki jak popadnie w folderze WP-CONTENT \ UPLOADS. Ewentualnie można mieć posegregowane pliki wg miesiąca i roku po zaznaczeniu opcji “Organize my uploads into month- and year-based folders” w menu admina SETTINGS/MEDIA.

organizetomonths_300x165

Dla wielu, jak i dla mnie, nie jest to optymalne rozwiązanie. Z pomocą przychodzi tutaj wtyczka “Add from server”. Dla większej przejrzystości możemy utworzyć osobne katalogi dla grafiki, filmów, muzyki, PDF itd na serwerze FTP. Po wgraniu do odpowiednich katalogów poszczególnych plików udajemy się głównego menu naszego portalu,potem zakładka MEDIA i wybieramy opcję “Add from server”

addfromserver_300x140

W kolejnym oknie jakie się ukaże, należy przejść do wybranego katalogu. W polu “Current Directory” będzie widoczna ścieżka dostępu względem serwera. Zaznaczamy interesujące nas pliki i klikamy przycisk IMPORT. Po pomyślnym procesie wgrywania, możemy użyć ich w odpowiednim dla nas miejscu i czasie.

 Podsumowując: Jest to może metoda czasochłonna, ale za to mamy porządek na serwerze.

 pozdrawiam

Sebastian


 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *