Jak przenieść WordPress z serwera online na komputer lokalny (offline)? Cz.2 – Eksport Import wpisów

Wielu użytkowników nie potrzebuje kopiowania całej zawartości strony WordPress poprzez FTP i phpMyadmin. Z wielu przyczyn wystarczy tylko zestaw wszystkich wpisów. Jeżeli jesteś jednym z nich to dzisiaj dowiesz się jak przeprowadzić taką operację szybko i sprawnie.

Cz.2 – Export / Import wpisów

Pierwszym krokiem jest zalogowanie się na konto admina strony, z której chcemy zachować swój dorobek. Później trzeba przejść to zakładki TOOL / EXPORT i zaznaczamy opcję ALL CONTENT i klikamy DOWNLOAD EXPORT FILE. Jest to plik XML i zachowujemy do na dysku lokalnym.

export-300x156

Drugą czynnością jest przejście na konto admina WordPress, gdzie chcemy skopiować przygotowany wcześniej plik. Może to być inny serwer lub instalacja lokalna. Więcej w tym temacie znajduję się w Instalacja WordPress na dysku lokalnym Cz I, CzII, Cz III

Przechodzimy do zakładki TOOLS / IMPORT. Jest tam opcja : “Wordpress – Install the WordPress importer to import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file”. Trzeba tą wtyczkę zainstalować automatycznie lub pobrać z wordpress.org

import-300x219

Po zakończeniu ponownie klikamy TOOLS / IMPORT / WordPress. W widocznym oknie klikamy CHOOSE FILE i wybieramy zachowany wcześniej plik XML. Następnie klikamy UPLOAD FILE AND IMPORT. W zasadzie to wszystko. Prawdziwa metoda na leniwca. Po poprawnie wykonanej operacji powinniśmy cieszyć się wszystkimi nowymi wpisami w nowym miejscu.

To na tyle.

Pozdrawiam
Sebastian Filipkowski

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *