Przeniesienie instalacji lokalnej WordPress na serwer www – cz.III – Fuzja

Z poprzednich częściach przygotowaliśmy bazę danych z instalacji lokalnej (komputer), następnie przeprowadziliśmy wsptępną instalację WordPress na serwerze. W tej odsłonie dokonamy połączenia tych dwuch elementów. Mam nadziję, że wszyscy są zwarci i gotowi do pracy. Już niewiele zostało.

1. W części pierwszej przygotowaliśmy kopię zawartości katalogu WP-CONTENT z dysku lokalnego. Przy pomocy klienta FTP (np darmowego Filezilla) należy przekopiować go na serwer online w miejsce oryginalnego po świeżej instalacji (przeważnnie jest to w katalogu WWW bądź PUBLIC_HTML)

Dla tych co by zapytali w jakim to celu. Otóż w tym oto miejscu są „składowane” wszelkie fizyczne pliki jakie integrujemy z stroną. Są to np: wtyczki, wszelakie multimedia, szablony itd. Bez tego nie otworzymy zawartości naszej strony.

2. Zajmiemy się teraz scaleniem baz danych. Miejsce edycji może różnić się nazwą. Wskazówki znadują się na rysunku z Cz.II. W większości przypadków wygląda to następująco:

 • Przechodzimy do panelu zarządzania domeną. W nim odnajdujemy miesce odnoszącze się do zarządzania MySQL i klimamy na coś w stylu: “lista baz danych, bazy danych” itp..
 • Wybieramy bazę danych, której użyliśmy przy świeżej instalacji. W naszym przydaku jest to „porucznik_borewicz” z cz.II . Musimy dokonać zmian w jej treści. Po kliknięciu na daną bazę danych, uruchomi się nam  PhpMyAdmin .  Do zalogowania użyjemy „porucznik” jako użytkownika, natomiast hasło „borewicz”.
 • Naszym oczom ukaże się zapewne zestaw tabel z rozszeżeniem “absolut_” znajdujące się w zakładce „STRUCTURE”. Zapewne wszyscy już wiedzą co dalej trzeba zrobić. Tak, dokładnie … trzeba wykasować wszystkie istniejące tabele 😀 Bardzo prosto.
  • Na samym dole strony klimamy na „SELECT ALL
  • Po prawej stronie jest rozwijane menu „SELECTED” i wybieramy „ERASE”.
  • Pojawi się czy wskazane tabele skasować, klikamy na „YES” by zatwierdzić
  • Po wykonaniu polecenia pojawi się coś w rodzaju „Your sql query has been executed successfully
 • Należy teraz czymś zapełnić to miejsce.  Tak, zgadza się … wykorzystamy do tego przygotowaną wcześniej bazę danych z instalacji  lokalnej. Przechodzimy do zakładki „IMPORT”. Obok napisu „BROWSE YOUR COMPUTER” klikamy na „CHOOSE FILE” i  wskazujemy miejsce zapisania kopi bazy danych. Pozostało tylko kliknąć na przycisk „GO”, by rozpocząć proces.

Przeszliśmy przez temat jak burza. Skopiowaliśmy co trzeba i gdzie trzeba. Sprawdźmy przeto efekt. WOW strona działa, a przynajmniej powinna działać w zamyśle. Założę się że po naciśnięciu jakiegokolwiek  przycisku, będzie odsyłać do poprzedniego miejsca, ewentualnie wyskoczy błąd strony. Jest to normalne, w bazie danych są nadal odniesienia do instalacji lokalnej. Zajmę się tym  w następnym odcinku.

Pozdrawiam

Sebastian Filipkowski

2 komentarze w “Przeniesienie instalacji lokalnej WordPress na serwer www – cz.III – Fuzja

 1. Witam,
  Podczas ostatniej czynności otrzymuję komunikat :
  #1044 – Access denied for user ‘tu nazwa bazy danych z hostingu’ to database ‘tu inna nazwa z wampa’? Czy wiesz co może być problemem?

  • Sebastian Filipkowski

   Możliwe, że użytkownik nie posiada odpowiednich praw do wprowadzania zmian w bazie danych. Można je zmieniać w panelu administracyjnym domeny/hostingu. Importowanie to nic innego jak kopiowanie zawartości pliku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *