Nowy ty – poszerzanie horyzontów

Fachowa i efektywna wiedza pozwala na stanie się autorytetem. Żeby utrzymywać się na czele stawki konieczny jest ustawiczny rozwój i poszerzanie horyzontów. Świat się zmienia i to nie powinno pozwalać spocząć na laurach.

Przede wszystkim należy mieć czujność w trendach. Często pojawiają się nowe narzędzia ułatwiające pracę. Czy to super kalkulator walut czy rewolucyjny przyrząd do ćwiczeń, warto mieć świadomość jego istnienia, bo może pomóc tobie, bądź innej osobie z którą współpracujesz. Wachlarz opcji ma też znaczenie. W zależności od kontekstu wybrać możesz odpowiednie rozwiązania/gotowce. Trzeba sprawdzać często aktualność posiadanych informacji. Nowe badania mogą obalić dotychczasowe święte prawdy. Mogą też potwierdzić skuteczność założeń/rozwiązań.

Warto mieć oko na dziedziny pokrewne. Dla przykładu, w sporcie jakże ważna jest dietetyka. Jest to powiązanie bliższego pola. Wiedza z jednej branży przekłada się na wymierne wyniki w drugiej. Powiedziałbym, że rozwój w tym rejonie jest jak umacnianie fundamentów dla naszego głównego nurtu. Lepsze zrozumienie krewniaków zwiększa elastyczność naszych taktyk w odniesieniu do panujących warunków. Czasami się zdarza, że narzędzie z jednego miejsca może być z powodzeniem użyte w nowym sektorze.

Na ostatek przyszedł czas na dyscypliny nie związane z naszym działaniem. Po co tutaj w ogóle grzebać? Dla relaksu i gimanstyki. Umysł obładowany jednakowym typem danych może nabrać wstrętu do nich i zacząć działać mechanicznie. Doświadczenia z nowego pola ubogacają. Mózg trworzy nowe powiązania. To się też przekłada na zwiększoną kreatywność. Jednotorowość jest szybką drogą do przegranej. Zębami można przegryść nitkę, ze sznurem będzie już gorzej. Pytania na koniec : Co chirurg może wynieść z lekcji haftowania? Czy dla prodóżnika/rolnika znajomość meteorologii?

Pozdrawiam

Sebastian.F

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *