Gotowy na więcej

Biologicznym pragnieniem każdego organizmu jest życie w dostatnim środowisku. Jednakżde różnie los rozdaje karty. Zastanowiło mnie co uczyni szczęśliwym człowieka w każdym wypadku oraz co umożliwia, bądź powstrzymuje dalszy rozwój.

Odpowiedź nie jest taka łatwa. Na względzie można mieć czynniki biologiczne jak i emocjonalne: wyżywienie, warunki życia, spełnienie potrzeb, samorealizacja itd. Można postawić sobie pytanie, ile czegoś sprawi mnie spełnionym. Z swoich obserwacji wioskuję, że co osoba to inna odpowiedź. Zatem nie ilość, ale to jak się do tego odnosimy. Chodzi o wdzięczność do posiadanych surowców. Mając w sobie nastawienie dziękczynne, przygotowujemy swoje wnętrze na więcej. Podobnie chciwość, brak czegoś i wypominanie tego o każdej porze dnia wyrabia w nas nawyk. Działa to jak samospełniająca się przepowiednia. Docenisz małe a będziesz gotowy na więcej. Prosta recepta do wykorzystania od zaraz.

Gdy już poznaliście podstawowy sekret dobrobytu, możecie wcielić go w życie. Następnie trzeba na to sobie zezwolić. To jest kolejny warunek. Szerzej o tym w następnym wpisie.

Pozdrawiam,

Sebastian.F

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *