Bitnami: instalacja WordPress w podkatalogu – dodatek

W poprzednim wpisie przedstawiłem sposób na przeniesienie plików instalacyjnych do podkatalogu. Pewną część zmian kodu można przeprowadzić w phpMyAdmin na bazie danych. Przekonaj się sam jakie to proste.

Dzisiejszy temat dotyczy podmiany WP_SITEURL oraz WP_HOME bez logowania się do kokpitu. Co taki trik da, można się zapytać. Od razu możemy skopiować wszystkie pliki do katalogu archiwum i main. W tym ostatnim przeprowadzamy wszelkie operacje na wp-config.php i dalej przechodzimy do phpMyAdmin.

W przeglądarce wpisujemy http://127.0.0.1/phpmyadmin (ewentualnie: http://localhost/phpmyadmin ) i logujemy się. Wybieramy bazę danych do której odwołuje się instalacja WordPress. U mnie jest to bitnami_wordpress. Następnie:

  •  Przechodzimy do zakładki STRUCTURE. Tam odnajdujemy tabelę OPTIONS
    • Odnajdujemy i edytujemy pozycję SITEURL.  Na tej samej wysokości, w kolumnie”option_value” , dokonujemy niewielkiej zmiany. Dopisujemu na koniec adresu “main” by końcowo wyglądało to jak “http://127.0.0.1/wordpress/main/
    • Pozycję HOME zostawiamy w spokoju:  “http://127.0.0.1/wordpress/”. Oczywiście można tutaj dopisać też “main“, ale będzie to skutkowało wyśpietlaniem się w adresie tego elementu.

  •  Wylogowujemy się z phpMyAdmin. Przechodzimy na naszą stronę i odświerzamy cache przeglądarki za pomocą kombinacji klawiszy SHIFT + F5

Organizacja i zmiany w miejscau „root” są takie same jak poprzednim razem. Oprócz katalogów archiwum oraz main a także pliku index.php (.htaccess można można sobie podarować) kasujemy wszystkie pliki. W tym ostatnim pliku zmieniamy linijkę kodu

z: require( dirname( __FILE__ ) . ‘/wp-blog-header.php’ );
na: require( dirname( __FILE__ ) . ‘/main/wp-blog-header.php’ );

Zapisujemy zmiany i wszystko powinno śmigać. Proste, czyż nie? Jestem ciekaw, który z sposobów bardziej przypadł wam do gustu.

Pozdrawiam,
Sebastian.F

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *