Bitnami WordPress Stack i podstrony na odzielnej bazie danych

Poprzednio w procesie instalacji podstron korzystałem z sukcesem z tej samej bazy danych co podstawowa instalacja. Poszedłem o krok dalej i spróbowałem użyć nowej bazy. I tutaj proces zakończył się sukcesem. Przekonaj się sam.

Zajeło mi troche czasu, by dokopać się do jakiś wskazówek w internecie. Na jednym z forum powiedziano, że trzeba korzystać z konta admin. NIE jest to użytkowik i hasło z podstawowej instalacji, zapisany w wp-config.php. Do zalogowania się w PhpMyAdmin z prawami do tworzenia baz danych itp. trzeba użyć konta administratora. Hasło do tego konta powinno być już wam znane, bo podać je trzeba było w pierwszych komunikatach instlacyjnych Bitnami:

Jeżeli nie pamiętacie tego to trzeba zaintalować od nowa i zanotować dokładnie te dane. Gdy je już mamy to przechodzimy do phpMyAdmin. Jako username wpisujemy ROOT a pod password – hasło z konta administracyjnego. Tam należy:

A. utworzyć nową bazę danych w zakładce DATABASE – wpisujemy w wolne pole dowolną nazwę i klikamy w przycisk “CREATE

B. nadać prawa nowemu użytkownikowi lub już istniejącemu (co wybrałem) w zakładce USER ACCOUNTS – przy wybranym użytkowniku klikamy na EDIT PRIVILEGES

W nowym oknie przechodzimy do “DATABASE” i tam zaznaczamy wybraną bazę danych, do której przypiszemy prawa i klikamy GO:

następnie zaznaczamy przy GLOBAL PRIVILEGES opcję CHECK ALL i klikamy GO

Po tych operacjach wszystko jest gotowe i możemy przystąpić do właściwej instalacji WordPress w podkatalogu.

Pozdrawiam,

Sebastian.F

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *