Bitnami WordPress Stack i podstrony

Przy pierwszym podejściu do sprawy nie udało mi się zainstalować kolejnych podstron WordPress z Bitnami. Sprawa wydawała się dziwna, bo technicznie prosta i nie mogłem przełknąć takiego stanu. Przy drugiej próbie wszystko poszło jak trzeba.  

Przed rozpoczęciem zmagań, przemyślałem wszystkie podjęte poprzednio kroki. Poczytałem na inernecie opis otrzymanych komunikatów. By zniwelować możliwość wpływu poprzedniej, błędnej konfiguracji skorzystałem z innego laptopa do testów. Podczas instalacji Bitnami trzeba zwrócić szczególną uwagę do jednego miejsca:

To tzw konto administracyjne. To co tutaj wpiszemy, przyda się to później. Pod dluższej chwili miałem już działającą podstawową instalację WordPress na komputerze. Obok właściwych plików pod adresem “C:\Bitnami\wordpress-5.1.1-2\apps\wordpress\htdocs” utworzyłem katalog o nazwie second (każda dowolna nazwa, bez znaków specjalych). Do środka przekopiowałem wszystkie pliki z najnowszej odsłony WordPress.

Ponieważ katalog „second” jest przy podstawowej instalacji, jakby podstrona, to jej wywołanie będzie miało postać:
http://127.0.0.1/wordpress/second/ ewentialnie http://localhost/wordpress/second/

Pojawiła się standardowa strona instalacyjna:

Dane potrzebne do drugiej instalacji (nazwa bazy danych, użytkownik, hasło) przekopiowałem z podstawowej. Tutaj uwaga! Należy zmienić ostatnie pole „Table prefix” na inne, by stworzyć odzielne tabelki w tej samej bazie danych dla różnych instalacji. Dane okazały się poprawne i cała instalacja przebiegła poprawnie. Wystarczyło tylko wypełniać poszczególne pola przy kolejnych typowych okienkach i klikać dalej:

Wszystko przebiegło pomyślnie. Druga strona działa poprawnie. Cóż zatem było powodem niepowodzenia poprzednim razem? Może literówki w danych, nadaktywny antywirus, chwilowe problemy programu, trudno ocenić. Jeżeli na drugim laptopie się udało to na pierwszym powinno. Na oryginalnej maszynie odinstalowałem Bitnami. Pokasowałem wszystkie pozostałe pliki. Rejestr także przeczesałem. Potwórzyłem całą sekwencje instalacyjną i odziwo zadziałało. Także wam powinno się to udać. Podzielcie się swoimi dokonaniami w komentarzach.

Pozdrawiam,

Sebastian.F

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *