Z Bitnami WordPress Stack tylko pojedyncza strona

Zachęcony pierwszymi zmaganiami z Bitnami WordPress Stack, postanowiłem sprawdzić czy da radę postawić kolejne podstrony tak jak to uczniłem z Xamp czy Wampp. Zapraszam do lektury.

W poprzednich wpisach przeniosłem podstawową instalację do podkatalogu „main”.  Podobnie (w zamyśle) kolejne strony miały śmigać z oddzielnych katalogów. Do celów testowych utworzyłem katalog „second”. Skopiowałem tam pliki instalacyjne ściągnięte z WordPress.org . Teraz zabrałem się za przygotowanie bazy danych. Zalogowałem się do PhpMyAdmin przy pomocy tych samych danych co dla podstawowej instalacji “main” (wyczytane z wpliku wp-config.com). I tutaj pierwszy zonk. Użytkownik (domyślnie bn_wordpress) nie ma wystarczających praw by utworzyć kolejną bazę danych. Nie jest to nowość. Spotkałem się z tym wcześniej na żywych stronach. Problem jest jednak z tym, że nie mogłem doszukać się miejsca (konsoli) gdzie mógłbym takie prawa przyznać czy nawet utworzyć innego użytkownika z nieograniczonymi prawami.

W drugim podejściu postanowiłem użyć istniejącej już bazy danych. W przeglądarce wpisałem adres „http://127.0.0.1/wordpress/second/”. Powitalny ekran instalacyjny WordPress się pojawił. Wpisałem tego samego użytkownika i hasło, tylko inny prefix dla tabeli inny: zamiast „wp_” przyjąłem „second_”. Pojawił się komunikat, że wszystko ok i mogę przejść dalej. Po krótkiej chwili pojawiła się strona z komunikatem „Oops! That page can’t be found.” Coś poszło nie tak.

Pierwsze starcie się nie powiodło. Spróbuję poszperać jeszcze bardziej. Może się jednak uda. Może wy coś zaproponujecie jak sobie z tym poradzić?

— UWAGA—  A jednak udało się utworzyć kolejne instalacje przy użyciu Bitnami WordPress Stack. Już niedługo napiszę o tym.

Pozdrawiam serdecznie,
Sebastian.F

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *