Posiadanie domeny umożliwia utworzenie i korzystanie z adresu poczty elektronicznej z jej nazwą. Nadaje to prestiżu w kontaktach z ludźmi. Są większe szanse, że nasza wiadomość nie będzie pokratkowana jako spam. Kluczowym elementem jest określenie potrzeb i wybór odpowiedniego rozwiązania.
Czy nie lepiej dla firmy Super Biznes jest wysyłać wiadomości z rozszerzeniem przyklad@superbiznes.pl zamiast superbiznes@hotmail.com ? Z marketingowego punktu widzenia odpowiedź brzmi: TAK! Każdy szanujący się hosting ma domyślnie w swojej ofercie zawartość skrzynek pocztowych e-mail. Zarządzanie skrzynką, jak i innymi elementami konta, odbywa się poprzez panel administracyjny taki jak DirectAdmin, Cpanel czy Plesk.
Dostęp do poczty (np.: przyklad@superbiznes.pl) odbywa się już z innego miejsca. U mojego dostawcy jest to https://s1.gbzl.pl/roundcube/, który zaimplementował projekt opensource Rouncube . Bywają też autorskie rozwiązania, ewentualnie następuje współpraca z gigantami rynkowymi (np. Godaddy z Office 365).
Sam dostęp do skrzynki przez stronę internetową może być uciążliwy. Rozwiązaniem jest klient poczty e-mail, który powinień dodatkowo rozszerzyć dostępne funkcje. Do jego konfiguracji potrzebne są poniższe ustawienia, które przydałoby się sprawdzić przed wyborem hostingu
- Serwery poczty przychodzącej POP3/IMAP
- Serwer poczty wychodzącej SMTP
Użytkownik / administrator musi zdecydować czy zaoferowane przez dostawcę rozwiązanie spełnia jego potrzeby. Samo wysyłanie i odbieranie wiadomości może już nie wystarczać. Innym sposobem ominięcia limitów funkcyjnych macierzystego (hostingowego) serwera pocztowego jest przekierowanie ruchu do innego operatora poczty. O tym będzie w kolejnych wpisach.
Pozdrawiam,
Sebastian.F
Leave a Reply