Poczta elektroniczna domeny z Outlook.com – cz. 2/2 wynik

Brak szyfrowania SSL przy moim koncie hostingowym, umożliwił mi tylko jeden sposób konfiguracji elektronicznej domeny w Outlook.com. Dało to połowiczne efekty. 

Po zaznaczeniu opcji “Wysyłaj wiadomości email za pomocą serwera usługi Outlook” przy konfiguracji, nie można wybrać nadawcy pisząc nową wiadomość. Dostępny jest tylko domyślny email przy koncie. Bardzo ogranicza to możliwość profesjonalnej korespondencji. Inaczej jest w przypadku odpowiedzi na wiadomości na dodane konto: 

Odpowiedz będzie z automatu sygnowana nazwą dodanej skrzynki pocztowej. Całościowo patrząc na takie wyniki, jest to raczej niszowe rozwiązanie. Komuś może nie przeszkadzać taki stan rzeczy. Mnie takowy nie satysfakcjonuje.  

Sposób łączenia kont w Outlook.com wyraźnie wymaga obecności SSL. Chodzi o bezpieczeństwo wysyłanej korespondencji. Dodatkowym czynnikiem jest pocztowy serwer hostingu, z którym Outlook się sprzęga. Jestem ciekaw jak wam poszło. Piszcie w komentarzach. W między czasie sprawdzę, jak pójdzie taka operacja u innych operatorów. 

Pozdrawiam 

Sebastian.F 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *