Pochodzę z północno-wschodniej części Polski zwanej Warmią i Mazurami. Moim rodzinnym miastem jest Ełk. W skład otaczających go terenów wchodzą rozległe kompleksy leśne, liczne jeziora oraz rzeki, polodowcowe wzniesienia, doliny morenowe oraz tereny równinne. Stwarza to wyśmienite warunki na prowadzenie licznych form aktywności fizycznej.

Od dzieciństwa miałem wielkie parcie na sport. Początkowo były to podwórkowe rozgrywki, puźniej nabrało to bardziej profesjonalnej formy. Przez długi czas udzielałem się w Klubie Wioślarskim MOS EŁK. Tam utwierdziłem w sobie zamiłowanie do aktywnego spędzania czasu. Jest to mój sposób na relaks, odstresowanie się oraz pracę nad sobą. Najważniejszą nabytą umiejętnością jest jednak praca w zespole. Bardzo przydało się to w międzynarodowym środowisku w ramach programu wymiany studentów Erasmus w Portugalii oraz udzielaniu się w organizacji studenckiej Erasmus Student Network (ESN) przy Politechnice Białostockiej (PB) po powrocie.

W 2008 obroniłem tytuł magistra inżyniera, na kierunku Automatyzacja Przemysłu na Wydziale Elektrycznym PB. Pięć lat studiów, oprócz rzemiosła, nauczyły mnie sztuki przetrwania w różnych warunkach przy zmieniających się okolicznościach. Wydawało się, że jestem w pełni przygotowany na podbój świata zawodowego. Z czasem przyszło nowe doświadczenie. W pewnym momencie uświadomiłem sobie, że istnieje wiele możliwych alternatyw rozwoju i sukcesu, że można wycisnąć więcej soku z życia. To był czubek góry lodowej. Od tej pory zaczął się proces pozytywnych zmian w każdej dziedzinie mojego życia, który trwa nadal.